Frank Sinatra & Spaghetti z jajkiem i parmezanem

0 Flares Twitter 0 Facebook 0 0 Flares ×

 

Annex - Sinatra, Frank_07

 

 

„Żyje się tylko raz. Ale tak, jak ja żyłem, raz wystarczy” mawiał Frank Sinatra. Geniusz muzyczny, który uwodził swoim głosem tłumy, zarówno kiedy żył, jak i teraz 16 lat po śmierci. Obiekt inspiracji i zazdrości dla innych piosenkarzy. Zawsze otoczony uwielbiającymi go kobietami, żonaty z jedna z najpiękniejszych aktorek wszech czasów- Avą Gardner. Charyzmatyczny, z dużym poczuciem humoru, uwielbiający sprawiać psikusy swoim znajomym. Zawsze wśród aktorów komediowych i komików takich jak Dean Martin, którzy potrafili ugasić jego słynne napady złoci odpowiednio dobranym żartem.

Frank oprócz niewątpliwych zalet był również wielkim furiatem i despotą, zarówno na stopie przyjacielskiej, jak i zawodowej. Sinatra nazywanych przez wszystkich „Głosem” cenił sobie perfekcyjne przygotowanie do występów- nigdy nie było mowy o żadnych niedociągnięciach czy opóźnieniach. Jedną z jego cech było typowo włoskie trzymanie urazy, które ujawniło się m.in. w stosunku do J.F. Kennedy’ego, gdy ten nie zatrzymał się w domu Franka w trakcie wizyty w Palm Springs, co Frank uznał za osobistą zniewagę. Został on wychowany przez silną i twardą matkę, która szorstkim wychowaniem uodparniała go na trudy życia. Od niej również posiadł umiejętność gotowania, które uwielbiał. Prawie codziennie przygotowywał coś włoskiego. Przepadał za dobrym, wiejskim jedzeniem i nie cierpiał czosnku i rozgotowanego makaronu.

Książka „Jesteś moją muzyką” to zbiór wspomnień napisany przez żonę Franka – Barbarę. Czytając można przenieść się w czasy wielkich gwiazd kina i estrady i współtowarzyszyć w niezapomnianych wydarzeniach XX wieku. To zapis nie tylko faktów, ale również towarzyszących im odczuć, które udzielają się także czytelnikowi i sprawiają, że czuje się on częścią rozgrywającej się akcji. Książka ta to niezapomniana podróż w czasie wraz z legendą piosenki.

Jedną z najczęściej wykonywanych przez Franka potraw, która była uwielbiana przez jego przyjaciół było spaghetti z jajkiem,parmezanem i oliwą z oliwek. Przygotowywał ją wcześnie rano, po swoich słynnych, zakrapianych suto alkoholem wieczornych spotkaniach. Była ona doskonałym remedium dla jego trzeźwiejących gości. Jego żona wspomina ” Gorący makaron ścinał jajka. Była to wspaniała i najlepsza rzecz, jaką można było zjeść o 3 lub 4 nad ranem.”

 

makaron 2a

Składniki ( dla 2 osób)

250 g makaronu spaghetti

2 żółtka

1/3 szklanki tartego parmezanu

4 łyżki oliwy z oliwek

sól, pieprz

 

Wykonanie

1. Ugotować makaron al dente w osolonej wodzie. Odcedzić. Dodać żółtka, parmezan, oliwę z oliwek, sól i pieprz do gorącego makaronu, wymieszać i natychmiast podawać.

makaron1

 

Proste i takie pyszne, że byłyśmy zadziwione ;)

 

frank sinatra

 *źródło zdjęcia Franka Sinatry: http://www.doctormacro.com

Print Friendly
One comment on “Frank Sinatra & Spaghetti z jajkiem i parmezanem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>


  • Facebook
0 Flares Twitter 0 Facebook 0 0 Flares ×