Domowy makaron naszej babci/ Grandma’s homemade pasta

0 Flares Twitter 0 Facebook 0 0 Flares ×

kluski 6

 

Kolejny wyrób naszej babci, który jest stałym elementem naszego codziennego menu. Mamy to szczęście, że babcia mieszka z nami przez większą część roku i przygotowuje dla nas takie pyszności. Niektórzy członkowie naszej rodziny uwielbiają go z jajkiem, inni z serem białym albo też usmażony na chrupko z dodatkiem słodkiej śmietanki. Dzięki babciu :d

 

Składniki (porcja na 5 osób)

800 g mąki pszennej

2 jajka

2 żółtka

3 łyżki oleju rzepakowego

sól (według uznania- babcia daje około 1/3 łyżeczki)

 

Wykonanie

1. Mąkę przesiać, posolić, wlać olej i lekko rozmieszać. Następnie dodać pół szklanki gorącej wody, energicznie wymieszać.

2. Jajka i żółtka roztrzepać w naczyniu i stopniowo wlewać do mąki, ciągle mieszając. Następnie powstałe ciasto wyrobić ręką i odłożyć na 20 minut.

3. Ciasto podzielić na 4 części i rozwałkować jak najcieniej na posypanej mąką stolnicy. Podzielić na kilku centymetrowe pasy, a następnie na drobne kluseczki.

4. Zagotować około 2 litry osolonej wody, wrzucać makaron na gorącą wodę, zamieszać, żeby nie przywarł do dna i gotować około 3 minuty.

5. Zajadać ze smakiem !!

 

 

kluski 1 (1)

 

 

 

kluski 2

 

 

kluski 3

 

 

kluski 4

 

 

kluski 5

Print Friendly
13 comments on “Domowy makaron naszej babci/ Grandma’s homemade pasta

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>


  • Facebook
0 Flares Twitter 0 Facebook 0 0 Flares ×